KÚPEĽNE, SANITA, OBKLADY, NÁBYTOK

Travertínové obklady v kúpeľni

Travertínové obklady v kúpeľni

 

Travertín sa odpradávna využíval ako stavebný a obkladový materiál. Napríklad aj rímske Koloseum tvorí z veľkej časti práve travertín. Tento pórovitý prírodný materiál vyniká najmä charakteristickou štruktúrou a jedinečným dizajnom, ktorý dokáže sformovať len matka príroda.

Ďalšou z charakteristických vlastnosti tohto kameňa je jeho pórovitosť. V prípade jeho použitia ako obkladového materiálu do interiéru je preto nevyhnutná impregnácia travertínu, aby sa zabránilo či aspoň čiastočne obmedzilo vsakovaniu vlhkosti a ukladaniu nečistôt v póroch. Ak vám príliš nevonia platiť veľké peniaze za prírodný originál, môžete zainvestovať šetrnejšie a zaobstarať si keramický obklad v imitácii travertínu, na pohľad nerozoznateľný od originálu.


Keramika namiesto travertínu

O vzhľade ešte bude reč, teraz si však posvieťme na vlastnosti, ktoré z keramických obkladov robia absolútne plnohodnotnú náhradu prírodných materiálov, samozrejme aj travertínu. V prvom rade je neopomenuteľným faktorom cena, ktorá je v prípade keramických imitácií oveľa priaznivejšia. Prírodný kameň je skrátka náročný luxus, ktorý si každý dovoliť nemôže. A ani nemusí, veď čítajte ďalej.

Vysoká technologická úroveň spracovania zabezpečuje keramike pozitívne vlastnosti ako nenasiakavosť, odolnosť voči mrazu, výbornú umývateľnosť či rozmerovú a objemovú stálosť. Navyše je možné vybrať si obklady s rôznou intenzitou vlastností tak, aby presne pasovali do toho-ktorého prostredia (v prípade kúpeľní je napr. dôležitejšia nenasiakavosť ako mrazuvzdornosť).

 

Jedinečný vzhľad

Ak je travertín v niečom naozaj jedinečný, potom je to určite jeho vzhľad. Takýto zaujímavo ladený prírodný dizajn predstavuje vskutku výzvu aj pre skúsených tvorcov obkladových materiálov. Tí sa však s náročnou úlohou už dávno vysporiadali a keramické imitácie travertínu dosahujú už dnes vzhľadovej dokonalosti.

V prípade, že do svojej kúpeľne hľadáte obkladový materiál s typickou štruktúrou a skvelými vlastnosťami, určite siahnite po keramickej imitácii travertínových obkladov. S nimi budete mať zaručené, že v kúpeľni strávite skutočne príjemné chvíle a nebudete sa príliš rozčuľovať s upratovaním a starostlivosťou o obklad.

Keramické obklady v imitácii travertínu nie sú nijakým mačacím zlatom či lacnou a nekvalitnou napodobeninou. Práve naopak, svojimi vlastnosťami originálny travertín v mnohom predčia a vzhľadovo sa mu vyrovnajú. To všetko pritom za nižšiu cenu, za akú by ste samotný travertín mohli kúpiť. Takže ak vám ide najmä o funkčnosť, estetickosť, keramickým obkladom v imitácii travertínu iste nepohrdnete. Aj vďaka nemu rozžiarite a rozjasníte inak tmavý kúpeľňový priestor a dodáte mu nové vzhľadové dimenzie.