0905 852 774, 0905 348 910

Obklady do kúpeľne v hnedých farbách

 Príslovečné teplo domova patrí k momentom, ktoré by v domácnosti chcel mať azda každý. Dosiahnuť sa dá rôznymi spôsobmi a nie je to len o správnom nastavením atmosféry a pohody. Výraznou mierou k nemu dokážu prispieť aj farby, ktoré ľudskú psychiku ovplyvňujú viac ako sa zdá. Zemité farby sú zosobnením teplých farebných tónov a pri správnom použití v interiéroch dokážu veľmi účinne prispievať k zútulneniu domova. Nemali by však prevažovať na miestach, ktoré zalieva slnečné žiarenie. Je teda jasné, že zemité farby sa do kúpeľne mimoriadne hodia. Typickým príkladom zemitých farieb sú najmä hnedá, béžová a oranžová. Hnedá: pripomína zem, drevo. Je farbou tepla, bezpečia a istoty. Skvele pasuje do miestností slúžiacich na oddych a regeneráciu.

Zemité farby kúpeľniam už zo svojej podstaty mimoriadne svedčia. Uplatnenie nachádzajú najmä ako súčasť kúpeľňových obkladov, ktoré malej-veľkej miestnosti výrazným spôsobom dodávajú charakter a šmrnc. Tmavé farby v kúpeľni sú skrátka trendom, ktorý navodzuje pohodu, pokoj a zvláštnu dramatičnosť okamihu. Ak chcete v kúpeľni vyčariť pokoj a dojem skutočného luxusu, určite siahnite po kúpeľňových obkladoch hnedej farby. Najmä tie veľkoformátové pôsobia v kombinácii s bielou vaňou či umývadlom a zlatými doplnkami (kohútiky, osvetlenie) naozaj veľkolepo. Zlatá sa vo všeobecnosti s hnedou veľmi môže, skúste tento moment využiť spôsobom, ktorý vám ponúka hnedo-zlatá mozaika. Môže pôsobiť ako bod akcentu na relatívne malej ploche, prípadne sa ňou dá ozdobiť celá jedna nástenná plocha. V kúpeľni takto vytvoríte veľmi zaujímavý detail.

 Nechajte pracovný ruch a starosti bežného života za dverami kúpeľne a skoncentrujte sa len na seba a svoje uvoľnenie. Vášmu zdraviu a celkovej fyzickej a psychickej pohode to môže jedine prospieť.