Farebné obklady do kúpeľne

Každá farba na nás vplýva a navodzuje v nás emócie - niekedy príjemné, niekedy negatívne.

Aká je vaša obľúbená farba?

Biela farba - čistota, poriadok. Je čistá, vzdušná a ľahká. Biela farba je symbolom nevinnosti, čistoty, láskavosti a poriadku. Vie zmierniť bolesť a napomáha k uzdravovaniu, Biela si nachádza svoje uplatnenie predovšetkým v menších priestoroch, ktoré opticky presvetlí.

Čierna farba - dojem tajomnosti, moci a autority. Biela a čierna sú neutrálne farby. Výborne sa kombinujú s inými farbami či už ide o štýl bývania, či módu.

Sivá farba - pokojný a nerušený život. Sivá farba sa vynikajúco kombinuje s pestrými a výraznými farbami. Je obľúbenou aj u ľudí, ktorí sa snažia mať pokojný a ničím nerušený život.

Hnedá farba - istota, poriadok, pokoj, domov. Predstavuje zdržanlivosť, solídnosť, zmysel pre realitu, istotu, poriadok a dôstojnosť. Je symbolom prírody, pokoja, pohodlia a domova. Je obľúbená aj medzi osobami, ktoré si túžia konečne oddýchnuť, zrelaxovať a zregenerovať sa.

Modrá farba - pokoj, harmónia, dôvera. Farba vody a oblohy predstavuje pokoj, dôveru, oddanosť a nehu. Tmavomodrý odtieň je znamením vnútorného pokoja, spokojnosti a harmónie. Pôsobí upokojujúco na fyzickú aj psychickú stránku. Modrá farba sa hodí do miestností, kde chcete oddychovať alebo sa sústrediť - pracovňa, kúpeľňa, spálňa.

Zelená farba - pokoj, cieľavedomosť, nádej. Farba symbolizujúca prírodu je tou najlahodnejšou farbou pre oči. Na človeka má upokojujúce účinky. Navodzuje pocit stability, priaznivo pôsobí na nervový systém, má regeneračné účinky, upokojuje myseľ a zmierňuje pocit únavy.

Ružová farba - romantika, priateľstvo, láska, šťastie, voľnosť. Ružovej dávajú prednosť hlavne romanticky, sentimentálne a esteticky založení ľudia. Ak sa hneváte, cítite sa opustení, smutní, pobyt v ružovej izbe tieto pocity zaženie.

Fialová farba - pokora, obetavosť, kreativita. Čím je odtieň fialovej tmavší, tým pôsobí mystickejšie. Bledé odtiene sú znakom obetavosti, náklonnosti a lásky.

Červená farba - farba ohňa, túžba, vášeň. Táto farba pôsobí vznešene a majestátne. Prebúdza životnú energiu, vášnivosť. Tmavočervená farba pôsobí, na rozdiel od červenej farby, pokojne.

Žltá farba - optimizmus, teplo. Žltá farba srší teplom, optimizmom, radosťou, chuťou do života, kreativitou a dobrou náladou. Uvoľňuje energiu a napätie, zlepšuje koncentráciu.


Galéria farebných obkladov do kúpeľne