KÚPEĽNE, SANITA, OBKLADY, NÁBYTOK

Kúpeľne

Elegantné talianske kúpeľne


Taliansky dizajn je známy svojim dôrazom a schopnosťou skĺbiť funkčnosť s dokonalou estetickou krásou.
A presne takými charakteristikami oplývajú aj talianske obklady do kúpeľne. Nebolo by báječné dosiahnuť nadčasový vzhľad kúpeľne už v jej začiatkoch? Potrebujete len prijať a implementovať niekoľko dobrých nápadov a pôjde to.

Keramické gresové obklady so značkou „Made in Italy“ sa vyrábajú s akcentom na detail, inováciu a veľkú porciu elegancie, ktorá sa dokáže uplatniť kdekoľvek na svete. Taliani v sebe majú vášeň akosi prirodzene vrodenú a pri kreovaní kúpeľňových obkladov im táto vlastnosť pomáha nájsť súlad a harmóniu medzi spomínanými inováciami a kreatívnymi riešeniami. Výsledkom sú potom nadmieru pôsobivé obklady a dlažby, ktoré môžu skrášliť aj vaše kúpeľne.


Keď dizajn nie je len na chvíľku

Ak sa pri kreovaní kúpeľne kladie akcent na dlhú životnosť a z hľadiska dizajnu na nadčasovosť, nemôže to byť nikdy na škodu. S talianskymi keramickými obkladmi máte tieto momenty zaručené. Ide o imitácie vzácnych prírodných kameňov, ktorých vysoký lesk bude hrať prvé husle v luxusnej kúpeľni aj v priestore riešenom skôr modernejšie. Lesk sa totiž snúbi s minimalistickým dizajnom a práve to je koncept s veľkým potenciálom do budúcna (o prítomnosti nehovoriac).

Farby kúpeľne

Ak by sme mali niektorú z farieb dekorovať pomyselnou korunou nadčasovosti, musela by to byť biela. Takže ak chcete získať svieži a nadčasový look vašej kúpeľne, choďte do bielej. Prečo sú kúpeľňové doplnky ako toaleta, umývadlo či vaňa väčšinou v biele? Veci v bielom prevedení vyzerajú čisto, sviežo, atraktívne, presne ako vaša kúpeľňa.

Okrem toho, biela sa skvele kombinuje s ďalšími farbami. Jemné, neutrálne farby typu smotanovej, šedej, bledej zelenej, modrej či žltej prinesú do priestoru tak potrebné presvetlenie. Na druhej strane, tmavšie a kontrastné farby zase majú moc vytvoriť dramatický tajomný feeling.

S bielou získate ozajstnú slobodu, pretože okrem množstva farieb ju možno výborne kombinovať s akýmkoľvek materiálom (kameň, drevo, kov, keramika,…).


Materiál

Ďalšie tajomstvo nadčasových kúpeľní tkvie vo výbere správnych materiálov pre podlahy a obloženie ako také. Úplne TOP klasickým materiálom je keramický obklad a dlažba v dizajne mramoru a kameňa. S nimi získa kúpeľňa zmysel pre luxus, kvalitu a trvácnosť. Čo  viac chcieť? Naviac, keramické obkladačky a dlažba majú skvelé vlastnosti – v lete poskytujú chladné osvieženie, zatiaľ čo v zime, v spolupráci s podlahovým kúrením, zabezpečia príjemné teplúčko.

Klasickým materiálom, ktorý je v kúpeľniach vždy vítaný, je aj drevo, ktoré má pozoruhodnú odolnosť voči vysokej vlhkosti. Okrem toho, kúpeľňové skrinky a aj iné predmety z dreva sa v poslednej dobe stali základnými prvkami moderného dizajnu kúpeľní. Skrátka a jasne, drevo nikdy nevyjde z módy.

Okrem prírodných materiálov ale treba spomenúť aj kovové prvky, ktoré k nim vytvárajú krásny kontrast. Pre nadčasový vzhľad kúpeľne odporúčame používať najmä elegantný lesklý chróm alebo klasickú matnú mosadz.
.

Kúpeľňové doplnky

Umývadlo, vaňa (alebo sprcha), WC, skrinky, zrkadlo, poličky...Ich dizajn a materiálové možnosti sú takmer neobmedzené. Existuje však niekoľko momentov, ktoré z kúpeľňových doplnkov robia nadčasové predmety.

1.: Ak chcete dosiahnuť nadčasovosť, nemali by ste priveľmi vymýšľať s farbami, pretože biela je...proste biela.

2.: Vyberajte klasické tvary. Pasujú všade, hodia sa ku všetkému a práve v ich jednoduchosti tkvie ich najväčšia sila, krása, štýl a samozrejme nadčasovosť.

3.: Choďte do voľne stojacích doplnkov. Umývadlo na podstavci či voľne stojaca vaňa s klasickými, elegantnými líniami – takéto predmety nie len že poskytnú perfektný klasický vzhľad, ale stanú sa aj dokonalými ohniskovými bodmi vo vašej kúpeľni.

4.: Pokiaľ ide o skrinky, poličky a vôbec o úložné priestory, najdôležitejšie pre ich nadčasový vzhľad sú prírodné materiály a jednoduchý dizajn.

5.: Čoho sa vyvarovať? Určite plastov, pretože tie rýchlo strácajú vzhľad a ľahko sa lámu.

6.: Na záver nesmieme zabudnúť na zrkadlo. Zatiaľ čo moderné návrhy majú tendenciu zavádzať do kúpeľní zrkadlá väčších rozmerov, nadčasový dizajn si najviac rozumie s jedným, nanajvýš dvomi menšími zrkadlami v tradičnom obdĺžnikovom tvare a v jednoduchých drevených rámoch.

Nezabudnite, že tá pravá nadčasovosť prichádza v čistých líniách, tradičných tvaroch a klasických prírodných povrchoch. Nič viac, nič menej.