SKRINKY DO KÚPEĽNE

Kvalitný značkový nábytok do kúpeľne

Kúpeľňový nábytok by mal byť samozrejmou súčasťou návrhu kúpeľne. Moderné kúpeľne či štýlové kúpeľne bez nábytku môžu mať v bežnej prevádzke zásadný nedostatok. 

Toaletné potreby, uteráky, osušky, kozmetika, čistiaca chémia, atď. by mali mať svoje úložné miesto, inak dospejeme k relatívnemu neporiadku a zlej hygiene, resp. údržbe kúpeľne.

Často sa mi stáva pri zameriavaní jestvujúcich kúpeľní pred prerábkou, že klienti majú založené všetky možné vodorovné plochy a výklenky flakónmi a ampulami voňaviek, mydiel, zubnými kefkami, čistiacimi a holiacimi prostriedkami a množstvom iných predmetov, takže celkový dojem z priestoru je jedna veľká katastrofa. 

Čistiť a upratovať takúto kúpeľňu by som nechcel a asi ani moja manželka nie. 😊

Skrinka do kúpeľne
Skrinka do kúpeľne
Nábytok do kúpeľne
Nábytok do kúpeľne


Príčina uvedeného stavu v kúpeľni má dve roviny.

Buď sa nábytok, odkladacie skrinky a poličky do kúpeľne na začiatku neriešili, resp. podcenili, alebo sa zámerne nábytok do kúpeľne nenavrhol, lebo predstava klienta o budúcej kúpeľni bola absolútne puristická.

Prečo sa o tom zmieňujem? Často vidím prezentácie nových kúpeľní tak minimalistické, že sa čudujem... Čisté plochy stien, dizajnové umývadlo bez odkladacej plochy, zabudovaný klozet v stene, otvorená sprcha a hotovo. 

Pokiaľ sa nájde rafinovane riešený odkladací priestor v rámci čisto pôsobiaceho konceptu kúpeľne, tak je to OK, ak však nie, vtedy nastáva problém. Neberiem argument, že odkladanie je vyriešené v priľahlej miestnosti ku kúpeľni a pod.

Pripusťme teda, že skrinka do kúpeľne je potrebná. Kúpeľňový nábytok a jeho umiestnenie v kúpeľni je závislé od veľkosti kúpeľňového priestoru. V malej "panelákovej" kúpeľni sme radi, keď sa dá umiestniť umývadlo s podsadenou skrinkou, prípadne jedna - dve poličky do kúpeľne.

Väčšia kúpeľňa ponúka ďaleko viac možností osadenia kúpeľňového nábytku.

Kúpeľňová skrinka pod umývadlom sa dá doplniť samostatnou zvislou skrinkou s väčšou hĺbkou (30 - 40 cm) a rôznymi výškami, riešená ako spodná, horná alebo kompaktná (na celú výšku), do ktorej je možné uložiť všetko, čo sa v kúpeľni používa.

Zvislá skrinka do kúpeľne je najefektívnejší typ kúpeľňového nábytku. Veľmi praktické sú nábytkové police do kúpeľne, dajú sa jednoducho osadiť na potrebných miestach (pri umývadle, vani, klozete, práčke, na dekoratívny účel takmer kdekoľvek). Môžu byť otvorené aj uzavreté.

Kúpeľňový nábytok môže byť doplnený o práčkový nábytkový program s hĺbkou 70 cm, kedy sa dá do nábytkových skríň umiestniť práčka a sušička. Dá sa kombinovať s umývadlovou skrinkou a tak zostavovať kompaktné nábytkové celky v kúpeľni.

Téma kúpeľňový nábytok a jeho dostupnosť pri splnení všetkých požadovaných nárokov klienta sa dá chápať v niekoľkých rovinách.


Nábytok do kúpeľne
Nábytok do kúpeľne

A - pozrime ponuku supermarketov

Jedná sa zväčša o typové nábytky, v niekoľkých povrchových prevedeniach, v najčastejšie používaných rozmeroch, s obmedzenou možnosťou personalizácie, s priemernou úrovňou spracovania a životnosťou, s nízkou úrovňou dizajnu, často neidentifikovateľným dodávateľom - všetko smeruje k masovej produkcií - jednoducho, lacno, čo najviac...

B - individuálny prístup k tvorbe kúpeľňového nábytku

Využívajú najmä architekti a dizajnéri ucelených interiérov, kedy použijú značkovú sanitu - dizajnové umývadlá do kúpeľne a pod., a tie osadia do atypických stolárskych výrobkov, ktoré dodajú napríklad firmy spracúvajúce ostatný interiér - dizajn na mieru, vysoký stupeň personalizácie, vyššia cena, kvalita a životnosť sa zistí počas užívania. 😊

C - značkový výrobca kúpeľňového nábytku

Sektorový systém výroby jednotlivých nábytkových prvkov, s vysokou mierou modularity (široká škála rozmerov, s možnosťou objednania atypických úprav), širokou škálou povrchov (3D fólia, prírodná dyha hladká aj s vyberanými letami, v mate aj lesku, nástreky RAL v mate aj lesku), s vlastným portfóliom umývadiel (keramické, gresové, konglomerované, sklené, mramorové) a horných dosiek (drevené, keramické, gresové, konglomerované, sklené, mramorové), zrkadlovým programom skrinkovým aj solitérnym, a množstvom doplnkových prvkov (police, madlá, konzoly, svietidlá a pod.)

Dizajn na mieru, vysoký stupeň personalizácie, vyššia cena, overená kvalita a životnosť.

V našom kúpeľňovom štúdiu ponúkame prístup C.

Autor: Ing. arch. Peter Trnka

Taliansky kúpeľňový nábytok

Fotogaléria