OBKLADY DO KÚPEĽNE

Snívate o novej kúpeľni? Ktoré štýly budú trendy v roku 2023?

Tak ako naše domovy, aj kúpeľne sú rôzne. Malé, stredné, veľké i obrovské. Pre všetky však platí, že pobyt v nich môže byť elixírom na dušu po dlhom uponáhľanom dni. Ak preto túžite svoj oddychový priestor zmeniť či vynoviť, prinášame vám nové trendy pre nasledujúci rok, ktoré budete jednoducho chcieť mať aj vo svojej domácnosti.

Farebné obklady

Hoci posledným rokom vládla šedá a biela a naďalej ich môžete v kúpeľni s odvahou používať, rok 2023 sa bude niesť v znamení teplejších farieb. Preto neváhajte a pokojne zvoľte kombináciu tradičnej bielej so žltou, oranžovou či červenou. Imitácia mramoru na stenách či podlahe stále pôsobí luxusne, moderne a nadčasovo.

Farebné obklady do kúpeľne
Farebné obklady do kúpeľne

Trendové veľkoformátové obklady

Obklady do kúpeľne prejdú veľkými zmenami. Od malých dlaždičiek sa posunieme k nadštandardným veľkostiam. Za veľkoformátové obklady sa považujú tie, ktorých jedna strana obkladačky meria aspoň pol metra. V nadchádzajúcom roku ich budete vídať naozaj často. Výhodou je, že nepotrebujete veľké množstvo malých kúskov a aj inštalácia obkladov je menej náročná. Mozaiky však nie sú žiadne tabu, milovníci malých farebných zázrakov si ich môžu stále dopriať podľa svojho gusta.

Luxusné veľkoformátové obklady
Luxusné veľkoformátové obklady

Dvojhlavové sprchové kúty s nezyčajným obložením

Pokiaľ vašej kúpeľni kraľuje sprchový kút, zabudnite na čakanie na sprchu. Sprchové hlavice pre dvoch sú novým trendom, ktorý vám ušetrí nielen čas, ale aj energie. Vychytávkou sú dizajnové a rôzne štýlové obklady priamo v sprchových kútoch, ktoré môžu byť pokojne v kontrastných farbách a tak tento priestor ešte viac ozvláštniť.

Obklady s kvetinovým motívom v sprche
Obklady s kvetinovým motívom v sprche

Vzorované dlaždice a obklady

Obľúbené vzory spred desiatich rokoch chytajú svoj druhý dych. Kvetinové motívy na obkladačkách alebo geometrické dekory na stenách v sprchových kútoch sú čím ďalej tým väčším hitom a neustále získavajú svojich priaznivcov. Pokiaľ máte radi farebnosť a unikátnosť priestorov, iste si ich zamilujete. A ak máte skutočne dobrodružného ducha, skúste použiť mozaikovú aplikáciu aj na strop kúpeľne, vytvoríte tak niečo nadmieru jedinečné.

Moderné farebné obklady do kúpeľne
Moderné farebné obklady do kúpeľne

Drevené prvky sú späť

Drevené akcenty ako by sa rokmi z kúpeľní vytratili. Pre milovníkov dreva však prichádzajú dobré správy. Tradičný vzhľad kúpeľní si razí cestu späť a s ním sa vracia aj imitácia dreva a skrinky v prírodných drevitých odtieňoch.

Kúpeľne s imitáciou dreva
Kúpeľne s imitáciou dreva

Nástup zemitých farieb

Éra bielej a sivej je na miernom ústupe a tak sa dá očakávať že ju opäť nahradia teplejšie odtiene a zemité farby. Pokiaľ vám imponujú zelené, modré či hnedé obklady, pokojne sa môžete vrhnúť do prestavby. Vytvoríte si zo svojej kúpeľne oázu pokoja a zemskej harmónie so zaujímavým akcentom.

Moderné kúpeľne
Moderné kúpeľne

Asymetrické zrkadlá či technologické zázraky?

Nielen geometrické tvary na stenách, ale aj asymetrické tvary zrkadiel budú v roku 2023 IN. Fantázii sa medze nekladú. Ak chcete svoje zrkadlo doviesť k dokonalosti, nové technologické vymoženosti ako funkcia proti zahmlievaniu či smart touch funkcie by nemali zrkadlu chýbať. Ako osvetlenie môžete zvoliť magické podsvietenie, ktoré dodá kúpeľni správnu atmosféru.

Skrinka do kúpeľne s elegantným zrkadlom
Skrinka do kúpeľne s elegantným zrkadlom

Podlahové vykurovanie

Ak máte možnosť nainštalovať si podlahové kúrenie, smelo do toho. Bude to nielen trendy, ale navyše vám nebude v kúpeľni zima ani na boso. Na podlahové kúrenie položte pokojne bezšpárové dlažby a budete neustále cítiť teplo, ktoré je v zimných mesiacoch také potrebné.

Prestavba kúpeľne nie je jednoduchá vec. Preto si radšej nechajte pomôcť s návrhom i celou realizáciou špecialistami z nášho kúpeľňového štúdia TARCHI. Všetko vyriešime za vás a vy sa môžete tešiť z krásneho výsledku. 

Vyberte si najkrajšie obklady do kúpeľne

Keramické obklady / Fotogalérie