Obklady do interiéru

Zmena domova s luxusnými keramickými obkladmi

Túžite po zmene, ktorá by osviežila vaše bývanie, no nechcete sa púšťať do veľkých rekonštrukcií či výmeny celého nábytku? Osviežte vaše priestory novými luxusnými obkladmi, ktoré zmenia vzhľad vašich izieb na nepoznanie a veľmi jednoducho.

Kde všade ich môžete použiť?

Obývačka ako nová

Nie je celkom zvykom obkladať všetky steny obývacej izby, ale obklad jednej zo stien či len zaujímavý pás na stene dokáže s miestnosťou urobiť divy. 

Televízna stena obložená keramickým obkladom s dizajnom prírodného kameňa bude zaujímavým sviežim doplnkom, ktorý ohúri každú návštevu. Takéto riešenie pôsobí v priestore naozaj luxusne a vkusne.

Keramický travertínový obklad na stene v obývačke
Keramický travertínový obklad na stene v obývačke
Dizajnová mozaika na televízorovej stene
Dizajnová mozaika na televízorovej stene


Obklady do obývačky pokojne môžete voliť v teplých matných odtieňoch alebo vsadiť na moderné keramické obklady, ktoré priestor rozjasnia a opticky zväčšia. 

Pokiaľ disponuje váš príbytok krbom, keramický obklad na krb je vhodnou voľbou, ktorú rozhodne neoľutujete.


Mozaika na krbovej stene
Mozaika na krbovej stene
Veľkoformátový mramorový obklad a dlažba
Veľkoformátový mramorový obklad a dlažba


Jedáleň i kuchyňa v novom šate

Obklady do jedálne a kuchyne sa nemusia vzťahovať len na obklad za kuchynskou linkou. Stena pri jedálenskom stolíku lepšie vynikne s farebným mozaikovým pozadím, vzorovaným keramickým obkladom alebo modernou imitáciou mramoru.


Elegantný obklad do kuchyne
Elegantný obklad do kuchyne
Béžový keramický obklad v kuchyni
Béžový keramický obklad v kuchyni


Štýlové obklady môžete farebne zladiť alebo zvoliť jeden motív pre celú miestnosť. Kuchynský ostrovček alebo barový pult rýchlo upútajú pozornosť, ak ich oblečiete do mozaiky alebo zladíte s kuchynským obkladom za linkou.

Zmena vstupnej haly či chodby za pár hodín

Steny chodieb najčastejšie podliehajú rôznym oderom a poškodeniam. Preto je ich obloženie nielen estetický, ale aj funkčný krok. 

Pre zosvetlenie úzkej vstupnej haly je vhodné použiť svetlejšie lesklé moderné obklady, ktoré odrážajú svetlo a priestor je tak jasnejší. 

Ak má vaša chodba dostatočný priestor, môžete pokojne voliť zemité teplé farby, ktoré miestnosť zútulnia. Navyše vám takéto luxusné povrchy nielen skrášlia obydlie, ale tiež uľahčia jeho údržbu.


Keramický remienkový obklad na stene
Keramický remienkový obklad na stene
Keramický mramorový obklad a mozaika v chodbe
Keramický mramorový obklad a mozaika v chodbe


Kúpeľňa po novom

Kúpeľne časom zosivejú a zovšednú. Nemusíte však hneď vymeniť sprchový kút alebo sanitárne vybavenie tohto priestoru. 

Pokojne postačí zmeniť iba obklad jednej steny, pridať novú podlahu alebo doplniť nový kúpeľňový nábytok a všetko bude hneď vyzerať inak. Pre vytvorenie modernej kúpeľne je vhodné použiť veľkoformátové obklady či bezšpárové podlahy.Obklady do interiéru: obývačka, hala, chodba, jedáleň, predsieň, spálňa, krb, schodisko, wellness, komerčné priestory