KÚPEĽNE, SANITA, OBKLADY, NÁBYTOK

Moderné kúpeľne

Moderné kúpeľne – ako ich riešiť?

 

Čo robí modernú kúpeľňu modernou? Modernosť môže pre každého človeka znamenať niečo iné, ale ak sa bavíme o modernom kúpeľňovom dizajne, tak riešime predovšetkým geometrické tvary, neutrálne či základné farby, minimum dekoratívnych prvkov a prítomnosť prírodných materiálov. Ak si vytvárate trendový domov, moderná kúpeľňa by mala byť jeho neodmysliteľnou súčasťou. Potrebujete inšpiráciu? Práve ste ju našli.

 

Farebná striedmosť je TOP, vedú najmä neutrálne farby

Trendový interiér by nemal byť farebne preplácaný. Dobrou voľbou pre kúpeľňový interiér je výber viac ako jednej, ideálne dvoch a nie viac ako troch farieb. K už tradičnej bielej sa oplatí nakombinovať farbu opačného charakteru, teda čiernu alebo antracytovú. Vytvoríte tak super-moderný kontrast, ktorý ešte viac podporia minimalistické tvary a linky. Z pohľadu obkladových materiálov je pre takýto interiér vhodné zvoliť dlažbu v neutrálnej, napríklad šedej farbe, a čo sa obkladačiek na stenu týka, chybu nespravíte, ak siahnete po jemných geometrických tvaroch. Štvorce  alebo šesťuholníky, dôležité je vzbudiť vizuálny záujem.

 

Minimalizmus a tvarová čistota sa v moderných kúpeľniach určite osvedčia

Zachytili ste v predchádzajúcom odstavci jemný dôraz na minimalizmus? Ak sa bavíme o moderných kúpeľniach, práve minimalizmus je momentom, ktorý sa nesmie opomenúť. Trendové kúpeľne sú tvorené obkladovými materiálmi a zariadením jednoduchých geometrických tvarov, pričom dominujú najmä hranaté tvary štvorcov či obdĺžnikov.
V modernej kúpeľni akoby nič nebolo naviac. Takéto zariadenia ale môže tak trochu vyvolávať pocit sterilnosti a chladnosti, preto je vhodné vizuálne zjemnenie priestoru, v ideálnom prípade niečím živým, kúskom prírody. Čerstvé živé kvety prinesú nie len farebný dotyk, ale spravia z kúpeľne prívetivejšie miesto.

 

S malým priestorom sa dá zaujímavo čarovať – akurát treba vedieť ako na to

Kúpeľňa sa väčšinou radí k tým najmenším miestnostiam v každej z domácností. No aj v priestore, kde niet miesta nazvyš, sa správne mierenými zásahmi dajú doslova robiť divy. Čo je malé, môže byť nie len milé, ale aj moderné.
V prípade kúpeľní platí, že menšiemu priestoru svedčí jednofarebnosť – ani tá ale nemusí byť nudná, ak zvolíte napríklad hnedú v rôznych odtieňoch. Bude skvelá nie len na kúpeľňovom nábytku, ale aj na podlahe či nástenných obkladoch. Skvelou možnosťou, ako kúpeľni opticky pridať centimetre naviac, je osadenie sprchového kúta
s priehľadnými sklenenými stenami, pretože malým kúpeľniam svedčí vzdušnosť, netreba ich zbytočne prehrádzať.

 

Kúpeľňa ako priestor na relax? Laďte ju do teplejších odtieňov

Nadčasový dizajn plne reflektuje na skutočnosť, že kúpeľňa je predovšetkým priestorom na relaxáciu, ktorému nesvedčí priveľa opticky rušivých elementov. To však spĺňali aj príklady navrhnuté na predchádzajúcich riadkoch. Tie sme však navrhovali v relatívne studených farbách chladnejšieho charakteru a to by nemuselo každému vyhovovať. Skrátka a jasne, kúpeľňa nemusí byť len chladná a sterilná, aby bola zároveň moderná.

Opačný efekt, teda opticky aj pocitovo teplejší pocit, dosiahnete použitím prírodných materiálov (skvelé je drevo) a oblých tvarov – vaňa ani umývadlo totiž nemusia byť nutne len hranaté. Z hľadiska farieb odporúčame kombinovať klasickú bielu s prirodzene hnedou farbou aj štruktúrou dreva. A ak priestor navyše podporíte mihotavými plamienkami z kahancov a sviečok, výsledok bude priam jedinečný!