Hnedé a čierne obklady 

Farby sú esenciálnou súčasťou bývania. Dodávajú výraz, charakter a určitú náladu. Farba, ktorá vás v interiéri obklopuje, vplýva aj na vašu psychiku. 

Pri výbere samotných obkladov do kúpeľne sa preto rozhodujte aj podľa toho, koľko času v kúpeľni strávite.

Moderné kúpeľne
Moderné kúpeľne

Ste v kúpeľni často a radi si doprajete horúci kúpeľ? Ak áno, určite stavte na teplejšie farby obkladov, ideálne béžovú či hnedú, ktoré priestor kúpeľne opticky prehrejú. 

Ak je ale vaše životné tempo rýchle, na hodiny vo vani nemáte čas a radšej uprednostníte párminútovú sprchu, pokojne siahnite po obkladoch v chladných a osviežujúcich tónoch bielej či sivej.

Nadčasová elegantná kúpeľňa
Nadčasová elegantná kúpeľňa

Biela je pre kúpeľne absolútny štandard. Je symbolom čistoty, láskavosti a poriadku. Zmierňuje bolesť a napomáha k uzdravovaniu. Opticky rozširuje miestnosť, čo je výhodné najmä pri maličkých kúpeľniach. Biela je kráľovná všetkých kúpeľní.

Skúste však obrátiť kormidlo a zamilujte sa do výrazných farieb. Bronzovohnedá, dramatická brazílska zelená, hrdzavomedená či čierna kúpeľniam mimoriadne pristane, najmä ak jej nositeľmi sú obklady a dlažba. Zdôraznia teplú a príjemnú atmosféru každej kúpeľne ako stvorenú pre relax. Takto sa rodia kúzelné kúpeľne pre magický zážitok. Tajuplné výrazné kúpeľne sú stále v kurze.

Moderné kúpeľne
Moderné kúpeľne

Počuli ste už výraz "dramatický interiér"? Ak si dosť dobre neviete predstaviť čo by sa pod ním mohlo skrývať, vedzte, že ho definujú aj do tmavých odtieňov ladené obklady. Nemusí to byť automaticky čierna, talianski dizajnéri s obľubou volia tmavohnedú, ktorá na stenách vynikne v rámci veľkoformátových obkladov aj mozaikového obloženia. 

Do takto ladeného kúpeľňového interiéru stačí už len napasovať doplnky v krémových farbách a všetko podporiť dekoráciami a prvkami s kovovým či zlatým odleskom. Výsledný efekt bude luxusný, zároveň však veľmi vkusný a decentný.

Luxusná kúpeľňa 3D návrh
Luxusná kúpeľňa 3D návrh