Moderné kúpeľne, čistý a pokojný vzhľad 

Pod pojmom moderný štýl si rôzni ľudia predstavia rôzne veci. Keď ale hovoríme o modernom štýle, vo všeobecnosti máme na mysli najmä geometrické tvary, neutrálne alebo základné farby, skromnú alebo žiadnu dekoráciu a prírodné materiály.

Ak prestavujete kúpeľňu v byte alebo dome, prípadne ju staviate úplne od piky, určite sa vám zíde poriadna inšpirácia. A takú na týchto stránkach určite nájdete.

Moderné kúpeľne -3D návrh
Moderné kúpeľne -3D návrh

Charakter moderny

Keď si chcete vybudovať príjemnú kúpeľňu v modernom strihu, mala by mať určité charakteristiky - napríklad tvarovú jednoduchosť, ktorú symbolizujú napríklad štvorcové tvary obkladačiek či dlažby.

 Ako dominantná farba je stále veľmi trendová biela, ktorá sa dá doplniť neutrálnym prírodným pozadím v podobe kameňa napríklad na stene pri umývadle. V kurze sú stále biele kúpeľne alebo béžové v kombinácii s drevom.

Netreba zabúdať ani na dekorácie, inak by kúpeľňa mohla vyzerať priveľmi sterilne a profesorsky. Skúste v kúpeľni nájsť miesto čerstvým kvetinám! Dodajú miestnosti príjemný farebný kontrast a potrebný pocit, ktorý bude vyjadrovať - tak, tu som naozaj doma!

Moderná kúpeľňa v podkroví - 3D návrh
Moderná kúpeľňa v podkroví - 3D návrh

Otvorený priestor - optický zväčšovák

Ďalším prvkom mnohých moderných kúpeľní je otvorený priestor, ktorý zvyčajne zahŕňa priehľadné sklenené steny okolo sprchy. Toto riešenie je obzvlášť žiadané v malých kúpeľniach, kde každé, hoci aj optické zväčšenie priestoru padne vhod. 

Opäť sa tu nájde miesto pre moderné momenty ako čisté línie, geometrické tvary či jednoduché škály farieb. Žiadaná je najmä čiernobiela farebná schéma a odlíšenie sprchového priestoru od zvyšku kúpeľne

To sa dá docieliť vhodnou voľbou podlahového materiálu a obkladov, ktoré keď budú spolu kontrastovať, opticky ideálne rozčlenia priestor.

Moderná kúpeľňa - 3D návrh
Moderná kúpeľňa - 3D návrh

Aj teplé tóny sú IN

Avšak moderný výraz kúpeľne sa nemusí riešiť jedine cez relatívne chladné a sterilné doplnky. Zacieľte na oblé tvary vane či umývadla a uvidíte, že tento krok bude na prospech a pomôže priestor zjemniť. 

Čo sa farieb týka, ideálne sú zemité odtiene obkladového a podlahového materiálu, nanajvýš však kombinácia dvoch-troch farieb, pokojne aj príbuzných, len v inom prevedení. 

V takomto kúpeľňovom svete sú ideálnym dekoratívnym aj funkčným prvkom sviečky. Veď čo iné by dokázalo dodať priestoru príjemne hrejivý pocit tepla?

Moderná béžová kúpeľňa
Moderná béžová kúpeľňa

Preorientujte sa na čiernu so šedou

Biela je pre kúpeľňové priestory akosi zaužívaná, no nemusí sa použiť v každom prípade - a interiér kúpeľne bude vyzerať aj tak skvele! Občas je ok pridať sa na druhú, minoritnú stranu, napríklad na stranu čiernej a šedej. 

Pozrite si ako vyzerá kúpeľňa s dlažbou a obkladačkami v týchto farbách a určite ostanete príjemne šokovaní! Zariadenie v podobe vane či umývadla samozrejme ostáva biele, aby priestoru dodalo potrebný kontrast a svetlosť. 

Tieto momenty ešte podporí kúpeľňový nábytok z bledého dreva, ktorý priestoru dodá život.

Malá kúpeľňa so sivým drevom - 3D návrh
Malá kúpeľňa so sivým drevom - 3D návrh

Minimalizmus je ideálny na relaxáciu

Kúpeľňa by predovšetkým mala slúžiť ako miesto na oddych a relax, bez ohľadu na to či je moderná alebo nie. Všade okolo nás je neskutočné množstvo vizuálneho smogu a práve kúpeľňa je jedným z mála miest, kde sa ho dá zbaviť. 

Alebo aspoň by takým miesto mohla byť, potenciál na to má. Najmä ak sa rieši vzhľadom na požiadavky minimalizmu. Čo to v praxi znamená? Návrat k bielej a oprostenie sa od všetkého, čo je v kúpeľni zbytočné. 

Prosto kúpeľňa zredukovaná na vaňu či sprchový kút, umývadlo, zrkadlo - nič viac, nič menej. Všetko v jednotnej farbe, doplnenej príjemne neutrálnou podlahou. V takomto minimalistickom interiéri dokonale oslobodíte myseľ od každodenných starostí - nič vás nebude rušiť.

Moderná kúpeľňa - 3D návrh
Moderná kúpeľňa - 3D návrh